Kaks päeva Pakri saartel

Kahepäevasel matkal Pakri saartele tutvume Väike-Pakriga ja Suur-Pakriga. Saarte põhjaosas asuv suursugune pankrannik ja loopealsed teevad saare looduse mitmekesiseks ja huvitavaks, mõlemal saarel on püsti kirikuvaremed hästi on näha ka vanad külakohad, samas on maha jäänud ka palju Nõukogude aegset militaarset tehnikat, mida lähemalt uurides saab teada nii mõndagi võiduka Nõukogude armee varustusest. Seega on Pakritel avastamisrõõmu paljudele.

Matka alustame kurikuulsast Kurkse sadamast, ületame Kurkse väina ning tutvume saare looduse, vanade külade ning hästi säilinud 1917 aastal ehitatud suurtükipatareiga. Esimesel päeval tutvume Väike-Pakriga, kuhu jääme ka ööbima. Väike Pakri saar on pindalalt suurem kui Suur-Pakri, kuid nime panemisel mõõdeti suurusi elanike arvu järgi ja elanikke oli väiksemal saarel rohkem kui suuremal saarel. Saari asustasid kuni 1964 aastani peamiselt rannarootslased, seejärel sai saartest kõigi sotsialistlike riikide polügoon.

Väike-Pakri huvitavam osa on põhjaosas asuv pankrannik, mille pikkus on 4 km ja kõrgus kuni 17 m. Meri on aegade jooksul pankranniku pehmemaid kivimeid ära uhtunud tekitades koopaid ja muid huvitavaid moodustusi. Saare looderannikul läheb pankrannik üle huvitavaks looduliku killustiku nõlvaks. Teisel päeval tutvume Suur-Pakriga ning aerutame tagasi Kurkse sadamasse.

Kestus: 2 päeva
Süstaga läbime ca 22-32 km
Hind ühele inimesele: 80 eur  reede-pühapäev, 75 eur esmaspäev-neljapäev
Hind sisaldab: algõpet, süstavarustust, matkajuhi teenust  ning nelja söögikorda