Retk ümber Pakri poolsaare

Huvitav mereretk ei pea kindlasti saartele viima. Atraktiivseid marsruute leiab ka ranniku läheduses. Pakri poolsaare ranniku avastamisel ei ole vaja kaldast kaugele minna, seetõttu on see hästi turvaline marsruut. Sobib hästi kevadisteks mereretkedeks kui külmade tuulte ja külma merevee tõttu on saartele aerutamine veel riskantne. Kuid avastamisrõõmu jätkub Pakri poolsaare rannikul ka suvel.

Pakri poolsaarega seondub paljudele eestlastele lagunenud Paldiski linn ja militaarreostus.
Tegelikult on Pakri poolsaar üks Eesti kaunima loodusega ja kõige võimsama pankrannikuga piirkond. Eriti hea elamuse saab siis kui seda just mere poolt vaadata. Parim aeg poolsaart avastada on kevadel ja varasuvel kui pankranniku alune mets ei ole veel tihedasse lehestikku mattunud ja rõkkab linnulaulust. Kevadisel ajal on ka pankrannikust alla voolavad joad oma täies hiilguses, suve edenedes jäävad joad väiksemaks. Pakri pank ei ole küll Eesti kõrgeim, kuid otse merest tõustes jätab kõige suursugusema mulje. Kuulda saab ka geoloogilisi jutte, kuna Pakri pangas on väga hästi näha erinevad settekihid. Võite oma silmaga näha kuivõrd lähedal maapinnale lasub looduslikult radioaktiivne diktüoneemakilt, millest rikastatud uraanist tehti Nõukogude Liidu kõige esimene aatomipomm.

Retke alustame Pakri poolsaare idaküljelt, autod viime poolsaare läänerannikule, matka lõppkohta.

Retke jooksul teeme tiiru ümber poolsaare käies aeg-ajalt ka maal jalga sirutamas. Naudime poolsaare kaunist loodust ja heidame pilgu ka Nõukogude aegsetele “arhitektuurimälestistele”.

Kestus 5-6 tundi
Süstaga läbime ca 15 km
Hind ühele inimesele: 50 eur reede-pühapäev, 45 eur esmaspäev-neljapäev
Hind sisaldab: algõpet, süstavarustust, lõunasööki, matkajuhti