Päikeseloojangumatk Pedassaarele

Pedassaare süstaretk on mõnus õhtune väljasõit Kolga lahe väikesaarele. Retk on jõukohane ka kõigile algajatele.

Saarel teeme kaks lühikest jalutuskäiku. Kõigepealt külastame metsavahikohta ja tutvume endise metsavahi koduümbrusega, mis väga kasinaid elutingimusi pakkus. Seejärel aerutame saare loodeotsa juurde ning jalutame liivaastangul. Vaatame pealetungiva mere tegevusjälgi, saarel imetleme ilusat metsa, viskame pilgu teistele saartele ja rändrahnudele meres ning kaeme päikeseloojangut. See kui hästi päikeseloojang näha on sõltub ilmast, kuid ka pilves ilmaga võib kohata läänetaevas värvide mängu.

Pedassaar on Kolga lahe kõige kõrgem ja metsasem saar. Väheviljakate muldade tõttu on saar olnud läbi aegade kaetud metsaga ja ainsateks asukateks on olnud metsvaht koos perega. Praegu saarel püsiasustus puudub, saare idaossa on Riigimetsa Majandamise Keskus ehitanud palkmajakese, mida huvilistele välja üüritakse. Saare loodeosas asub 8 meetri kõrgune liivaastang, kust avaneb suurepärane vaade loojuvale päikesele ja teistele Kolga lahe saartele. Huvitavaid lugusid nii Pedassaarest kui ka teistest vaatevälja jäävatest saartest on meie matkajuhtidel pajatada palju.

Retke alustame juulikuu õhtutel algusega kl. 19.00 ja augusti õhtutel  kell 18.00 puhkekeskusest  “Valkla rand” ja lõpetame samas päikeseloojangu paiku.

Kestus: umbes 3,5 tundi
Süstaga läbime umbes 9 km
Hind ühele inimesele 35 eur
Hind sisaldab: algõpet, süstavarustust, kerget einet, matkajuhi teenust

Grupi miinimumhinnaks 210 eur  ehk 6 osalejat